X

Ile trwa regeneracja turbosprężarki? 18:54 30.11.2021


Turbosprężarka jest tym elementem jednostki napędowej, która bezpośrednio odpowiada za zwiększenie jej mocy. Dlatego też zachowanie jej pełnej funkcjonalności wymaga od nas odpowiedniego działania względem eksploatacji pojazdu. Zdecydowana większość uszkodzeń turbosprężarki jest efektem stosowania niewłaściwego z zaleceniami producenta pojazdu oleju silnikowego, lub też jego zbyt rzadka wymiana, skutkująca wzrostem zanieczyszczenia cieczy. Jeśli więc nadmiernie nie "żyłujemy" silnika, a o sam pojazd należycie dbamy, to turbosprężarka będzie nam długo i skutecznie służyć. A co jeśli jednak dojdzie do jej awarii? Z pomocą przychodzi oferowana przez sprawdzone i doświadczone serwisy regeneracja turbosprężarek. Dzięki krótkiej lekturze dowiesz się, na czym polega i Ile trwa taki proces.

 

Regeneracja turbosprężarki - na ratunek zwiększonej mocy naszego silnika

 

Jeśli nie doszło do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia turbosprężarki skutkującej koniecznością przeprowadzenia jej wymiany, to o pomoc warto zwrócić się do serwisów specjalizujących się w regeneracji tego rodzaju mechanizmów. W skrócie - regeneracja turbosprężarki pozwala zachować jej sprawność oraz wydłużyć żywotność, co z pewnością cieszyć będzie tych kierowców, którym zależy na zwiększeniu mocy jednostek napędowych ich pojazdów. A jak szczegółowo wygląda taki proces po przyjęciu turbosprężarki na serwis?

  • rozebranie turbosprężarki na części;
  • dokładne wyczyszczenie wszystkich elementów z możliwością ich piaskowania (dla zwiększenia dokładności procesu oczyszczania);
  • sprawdzenie oczyszczonych elementów pod kątem uszkodzeń;
  • w przypadku wykrycia uszkodzeń - zastąpienie wadliwych elementów nowymi, kompatybilnymi z całością, komponentami, które przed montażem również podlegają dodatkowego procesowi oczyszczania (celem uniknięcia jakichkolwiek zanieczyszczeń);
  • wymiana elementów eksploatacyjnych takich, jak uszczelki, pierścienie czy łożyska;
  • złożenie układu z wyważeniem rdzenia turbosprężarki (i możliwą regulacją nastawu kierownic turbiny).

Poziom skomplikowania procesu regeneracji turbosprężarki zależny będzie zatem od stopnia jej uszkodzenia oraz wyeksploatowania jej zużywalnych elementów.

 

Ile trwa regeneracja turbosprężarki - czyli jak długo musimy czekać na odnowiony sprzęt

 

Dla wprawnego i doświadczonego serwisu z wysoce wykwalifikowanymi pracownikami oraz wyposażonego w specjalistyczne narzędzia i park maszynowy, regeneracja turbosprężarki to bezpieczny i szybki proces (trwający zazwyczaj do kilku dni). Oczywiście czas trwania regeneracji będzie zależny stopnia uszkodzenia poszczególnych elementów, dlatego warto skorzystać w tym zakresie z usług serwisu, który oferuje obsługę maksymalnie dużej liczby marek pojazdów i ich modeli, bo to też podkreśla poziom doświadczenia i zakres działania danego serwisu. Żeby dokładnie dowiedzieć się, ile będzie kosztować regeneracja turbosprężarki oraz jak długo potrwa taki proces, to można skorzystać przykładowo z formularza zgłoszeniowego. Po uzupełnieniu kluczowych dla danej turbosprężarki danych, a nawet przesłaniu fotografii obrazujących poziom jej uszkodzenia, można uzyskać możliwie dokładną deklarację odnośnie czasu trwania regeneracji naszej turbosprężarki.

 

Jak przyspieszyć regenerację turbosprężarki?

 

Proces regeneracji tego podzespołu jednostki napędowej zdecydowanie można przyspieszyć poprzez szybką reakcję w momencie, gdy tylko coś nas zaniepokoi. Kiedy powinno nam się zaświecić światło ostrzegawcze w kontekście eksploatacji turbosprężarki?

  • gdy dochodzi do zauważalnego spadku mocy jednostki napędowej;
  • gdy spod maski wydobywają się niecodzienne odgłosy, jak stukot, czy świst;
  • gdy dochodzi do nadmiarowego zanieczyszczenia emitowanych spalin.

Jeśli tylko odpowiednio wcześnie wyłapiemy moment pierwszych objawów uszkodzenia turbosprężarki, to proces jej skutecznej regeneracji będzie trwał krótko i sprawnie. Ważne jednak, by niezależnie od stopnia uszkodzenia, oddać turbosprężarkę do regeneracji do zaufanego serwisu, który posiada zaawansowane zaplecze techniczno-maszynowe oraz doświadczoną kadrę mechaników.

This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.